Ką daryti mirties atveju?

Netektis, vienu ar kitu gyvenimo etapu, aplanko kiekvieną iš mūsų. Išėjus artimam žmogui, pirmiausia patiriame šoką – vien mintis apie mirtį jau savaime slegia, kartais būna tiesiog nepakeliama, tačiau esame priversti ieškoti savyje stiprybės ir imtis būtinų reikalų. Natūralu, kad iki susiduriant su netektimi retas pagalvojame, kaip elgtis mirties atveju. Todėl dalinamės keletu svarbiausių patarimų, nuo ko reikėtų pradėti ištikus nelaimei.

Jei velionis mirė namuose, pirmiausia būtina iškviesti greitosios medicinos pagalbos tarnybą ir policiją. Tik specialiųjų tarnybų atstovams patvirtinus, kad žmogus yra miręs, galima kūną vežti į morgą. Tuo paprastai pasirūpina jau laidojimo įmonės darbuotojai. Mirusiojo kūnas turi būti išvežtas į morgą per dvi valandas. Į laidojimo įmonę galima kreiptis iš karto po mirties – visą parą dirbantys „Liūdinga“ specialistai patars kaip elgtis kiekvienoje situacijoje, pasirūpins sklandžia veiksmų eiga.

laidojimo paslauga

Atvykusi GMP tarnyba išduos laikiną (medicininį) mirties liudijimą, kurį, pasirinkę laidojimo įmonę, pateiksite kartu su velionio asmens dokumentu, jei pageidausite, kad tolimesniais formalumais rūpintųsi įmonės darbuotojai.

Jei Jūsų artimas žmogus mirė ligoninėje, medikai pirmiausia konstatuoja mirties faktą ir išduoda jau minėtą medicininį mirties liudijimą (MML). Mirties faktą įregistruoti būtina per tris dienas, velionio paskutinės gyvenamosios vietos, arba mirties vietos seniūnijoje, savivaldybėje, civilinės metrikacijos skyriuje. Mirusysis išregistruojamas, išrašomas mirties liudijimas.

Dėl leidimo laidojimui kapinėse, reikia kreiptis į savivaldybę ar seniūniją, pateikiant mirties liudijimą ir prašymą. Už žemę kapinėse mokėti nereikia – kiekvienas Lietuvos Respublikos pilietis turi teisę į laidojimo vietą. Jei planuojate velionį kremuoti, reikalinga susisiekti su pageidaujamu krematoriumu Kėdainiuose, Rygoje (Latvija) arba Suvalkuose (Lenkija).

laidojimo paslauga

Būtina pasirūpinti laidojimo reikmenimis. Turėsite išsirinkti karstą arba urną, pasirūpinti velionio rūbais, laidojimo juostomis, gėlėmis bei žvakėmis. Svarbios ir detalės – apsvarstykite, kokios muzikos šermenų metu būtų pageidavęs Jūsų artimas žmogus. Galimybės šiandien leidžia rinktis giedotojus, skirtingus instrumentus, taip pat, garso įrašus.

Jei pageidaujate, kad šventikas dalyvautų laidotuvėse, susisiekite su klebonu arba kunigu.

Gedulingi pietūs tradiciškai rengiami pasibaigus laidojimo ceremonijai, kaip padėka atvykusiems. Reikalinga išsirinkti pietų vietą, suderinti valgiaraštį.

Kai artimi žmonės palieka šį pasaulį užgriūva ne tik širdgėla, bet ir formalumų našta. Todėl, jei turite galimybę, patartina kreiptis į šios srities profesionalus. UAB „Liūdinga“ pasirūpins kiekviena detale, nuo akimirkos, kai su mumis susisieksite. Nors palengvinti skausmo neįmanoma, galime pasirūpinti, kad turėtumėte pakankamai laiko susitaikyti su mirtimi, tinkamai gedėti.